Які ставки на вклади в зарубіжних країнах?

Які ставки на вклади в зарубіжних країнах?

Депозит залишається найбільш популярним способом вкладення і заощадження коштів. Сьогодні все більшого поширення набуває таке поняття, як «депозитний туризм», коли громадяни однієї країни відправляються за кордон, щоб оформити вклад. Всі чули про зарубіжних рахунках чиновників і великих бізнесменів, багато з яких обслуговуються в банках розвинених західних країни. Виходить, що зберігати кошти в іноземному банку вигідно? Чи так це? Давайте розберемося і в першу чергу з’ясуємо, які ставки діють на вклади в зарубіжних банках різних країн.

Ставки на вклади в різних країнах

Сьогодні середній розмір ставок за вкладами в різних країнах встановився на такому рівні:

close

· Великобританія – від 0,9 до 1,6% річних

· Ірландія – від 0,67% до 2,75%

· Греція – 2,1%

· Швеція – від 0,41% до 1,2%

· Німеччина – від 0,2% до 0,8%

· Канада і США – від 1,5% до 3,5%

· Італія – від 0,3% до 1,7%

· Польща – 2,2%

· Швейцарія-від 0,1% до 0,5%

· Туреччина – від 8% до 8,65%

· Франція – порядку 2%

· Латвія – 3,75%

· Кіпр – від 1% до 1,8% річних.

Вигідно чи ні?

Як бачимо, середні ставки за депозитами в різних країнах Європи та Америки дуже невеликі. Для порівняння, в Росії за станом на березень 2014 середня ставка за вкладами таких провідних банків, як ВТБ, Сбербанк, «Россельхозбанк», «Банк Москви», «Промсвязьбанк», «Альфа Банк» та ряду інших встановилася на рівні 8,35 %. Погодьтеся, що відсоток куди вище, ніж в середньому по Європі.

А на Україні ставки по вкладах можуть досягати 25% річних! Але й Україні далеко до Білорусії, де відсоток по депозиту часто складає 45%.

Домовитись про зустріч

До того ж багато європейських банків стягують високу плату за обслуговування депозиту – у розмірі від 500 до 2 тисяч доларів на рік. Крім того, в окремих випадках зарубіжні банки відмовляються відкривати депозит на суму, менше встановленого ліміту. Так, щоб відкрити вклад в одному зі знаменитих швейцарських банків, необхідно володіти сумою не менше 250 тисяч доларів. В середньому в Європі мінімальний розмір депозиту встановлений на рівні 10 тисяч євро.

Все це робить безглуздими невеликі вкладення. Власникам скромних сум недоцільно відправлятися в Європу чи Америку, щоб відкрити депозит – заробити все одно не вийде.

Чому ж багато хто прагне стати власником іноземного депозиту? Головною причиною цього є безсумнівна надійність європейських банків, їх бездоганна репутація, прагнення диверсифікувати свої доходи, а також гарантія конфіденційності. Крім того, вклади в іноземні банки вигідні тим, кому мають бути солідні витрати за кордоном.

А ось банки України і Білорусії, незважаючи на настільки високий відсоток за депозитами, популярністю у іноземців не користуються. У першому випадку через нестабільної економіки, по-другому – через існуючий політичний стан.