Чи є сенс вкладати гроші в нерухомість?

Чи є сенс вкладати гроші в нерухомість?

Нерухомість як актив завжди розглядається інвесторами. Як і будь-які інші інвестиції, покупка нерухомості робиться з різними цілями:

Збереження грошей. Не найкращий варіант сьогодні. Криза впливає на все, в тому числі знижується ціна на нерухомість. Закордонна нерухомість, навпаки, досить цікава.

Куплю, щоб перепродати дорожче. Якщо ви не є фахівцем в галузі нерухомості, то поточна економічна ситуація не найвдаліший час для подібних угод. Між купівлею і продажем може пройти досить багато часу, і ваша нерухомість подешевшає.

Вкласти на етапі будівництва і продати готове житло. Варіант має право на життя, але ризики підвищені. По-перше, багато житла на вторинному ринку, яке буде створювати конкуренцію. По-друге, криза – час зниження попиту і затягування поясів, тому якщо вкладатися, то в малогабаритне житло в мільйонниках. Воно вимагає менших сум при покупці і більше ликвидно при продажі.

Купити комерційну нерухомість для розвитку власного бізнесу. Криза – саме час для подібних угод. Зниження цін грає на руку.

Також зараз не вдалий час для іпотеки. Обзавестися житлом в кредит саме сьогодні? Вибирайте банк з фіксованою процентною ставкою і стежте, щоб іпотечний платіж не складав більше 20% від вашого доходу.