Чи безпечні продукти закордонних банків і страхових компаній?

Чи безпечні продукти закордонних банків і страхових компаній?

Дуже цікаве питання. Боятися не варто, розумніше говорити про ризики. Давайте розглянемо основні ризики інвестора, причому для банків і страхових продуктів ризики будуть різними.

1. Ризик банкрутства.

a. Для Страхових компаній подібний ризик практично відсутній. Кожна страхова компанія має перестраховика, який відповідає за полісами у випадку банкрутства компанії. Для ризикового страхування або накопичувального страхування життя перестрахувальник відповідає в повному обсязі зобов’язань за полісом. Для інвестиційного страхування зазвичай гарантується повернення внесених коштів без інвестиційного доходу. Тобто в найгіршому випадку ви не отримаєте прибутку, але гроші повернете.

b. Для банків все дещо складніше. Якщо ваш вклад більше, ніж гарантується до повернення за програмою страхування вкладів, то ви потрапляєте в чергу кредиторів банку і повернення частини вкладених коштів може розтягнутися на роки.

Справедливості заради слід сказати, що банкрутства великих закордонних банків трапляються вкрай рідко.

2. Ризик регулярних платежів.

a. Зазвичай при укладанні інвестиційних страхових контрактів мова йде про тривалі терміни, більше 5 років. Може виникнути побоювання, що витримати графік платежів виявиться складно. Тут необхідно радитися з вашим фінансовим консультантом, ще при покупці продукту. Зазвичай страховий продукт дає можливість зупинки платежів на кілька місяців або років, але право скористатися платіжними канікулами виникає після закінчення обов’язкового періоду, який триває від 12 до 24 місяців. Іншими словами, при покупці інвестиційного страхового продукту ви повинні бути впевнені в своїх фінансах в найближчі 2 роки. Розрахувати платежі з урахуванням вашої фінансової ситуації можна при складанні особистого фінансового плану.

Якщо ми будемо говорити про накопичувальне страхування життя, то там крім канікул є можливість взагалі зупинити платежі і перевести поліс у виплачений. Сума покриття, звичайно зменшиться, але обов’язковий платіж зникне.

3. Ризик неповернення коштів з-за кордону.

a. Цей ризик відноситься скоріше до політичних ризиків, тут ніхто нічого гарантувати не може.

Ну і наостанок. При інвестуванні за кордон важливо розуміти, які витрати вам доведеться нести, якщо щось піде не так. Очевидно, що найм зарубіжного юриста для дрібного приватного інвестора не по кишені, тому ретельно вибирайте об’єкти інвестування і не соромтеся звертатися до фахівців при виборі інструменту і способу інвестування.