
Як оподатковуются доходи по депозитам?
Верховна рада прийняла закон № 4576 „Про запобігання фінансової катастрофи, яка була викликана Майданом і створенні передумов для економічного зростання в Україні „. Згідно з цим законом у 2014 році різко змінюються умови оподаткування, і тепер з 1 липня 2014 фізичні особи по-новому будуть платити прибутковий податок, і, найголовніше, тепер буде ще й податок на доходи від депозитів.
Для наочності розглянемо приклади.
Фізособа отримує заробітну плату менше 12560 грн (десять прожиткових мінімумів) за календарний місяць і при цьому загальна сума отриманих відсотків не перевищує 21351 грн (сімнадцять прожиткових мінімумів) за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку не потрібно подавати декларацію про доходи і не потрібно платити податки на депозит.
Фізособа отримує заробітну плату більше 12560 грн (десять прожиткових мінімумів) за календарний місяць і при цьому загальна сума отриманих відсотків не перевищує 21351 грн (сімнадцять прожиткових мінімумів) за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи, але не потрібно платити податок на депозит.
Фізособа отримує заробітну плату менше 12560 грн (десять прожиткових мінімумів) за календарний місяць і при цьому загальна сума отриманих відсотків більше 21351 грн (сімнадцять прожиткових мінімумів), але не більше 105 504 грн за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи і потрібно буде платити податок на депозит за ставкою 15%.
Фізособа отримує заробітну плату менше 12560 грн (десять прожиткових мінімумів) за календарний місяць і при цьому загальна сума отриманих відсотків більше 105 504 грн, але не більше 256 225 грн за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи і потрібно буде платити податок на депозит за ставкою 17%.
Фізособа отримує заробітну плату менше 12560 грн (десять прожиткових мінімумів) за календарний місяць і при цьому загальна сума отриманих відсотків більше 256 225 грн, але не більше 497 376 грн за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи і потрібно буде платити податок на депозит за ставкою 20%.
Фізособа отримує заробітну плату менше 12560 грн (десять прожиткових мінімумів) за календарний місяць і при цьому загальна сума отриманих відсотків більше 497 376 грн, але не більше 994 752 грн за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи і потрібно буде платити податок на депозит за ставкою 25%.
Фізособа отримує заробітну плату менше 12560 грн (десять прожиткових мінімумів) за календарний місяць і при цьому загальна сума отриманих відсотків більше 994 752 грн за ВЕСЬ КАЛЕНДАРНИЙ РІК. В цьому випадку потрібно подавати декларацію про доходи і потрібно буде платити податок на депозит за ставкою 30%.
Примітка.
При розрахунках прикладів не враховано реальна офіційна заробітна плата конкретної фізичної особи і не враховані інші доходи фізосіб: дивіденди, доходи по акціях, за здачу житла в оренду.
Звертаю увагу.
Доходи по депозитах однієї фізособи, це відсотки нараховані банками по всіх депозитах фізичної особи у всіх банках України. При цьому підсумовуються відсотки, і за гривневими, і по валютних депозитах. Відсотки по валютних депозитах перераховуються за офіційним курсом НБУ, на дату нарахування відсотків фізособі банком. Фізособи будуть зобов’язані раз на рік подавати декларацію в податкову, за винятком, якщо сума відсотків по депозиту буде менше 21352 грн. За результатами річної декларації фізособа буде платити додаткові податки на дохід по депозиту.