Що таке фінансова "подушка безпеки"?

Що таке фінансова "подушка безпеки"?

Суму, яка надасть мінімальної впевненості, розрахувати просто. Протягом кількох місяців записуйте абсолютно усі витрати вашої родини, а потім визначте середню (складіть витрати кожного місяця, а потім розділіть на кількість місяців).


Потім помножте цю цифру на 12 – це і буде ваша «подушка безпеки». Ця сума дійсно потрібна, оскільки мати зазвичай не виходить на роботу, принаймні, до досягнення дитиною одного року, а витрати родини з появою дитини зростають.


Тепер подумайте, скільки часу потрібно вашій родині для накопичення такої суми. Для цього порахуйте усі прибутки вашої родини протягом кількох місяців та розділіть на кількість місяців. Це буде ваш середньомісячний прибуток. Від цієї цифри відніміть суму середньомісячних витрат. Це і буде сума, яку ви можете заощаджувати. Порахуйте, скільки місяців вам потрібно відкладати цю «вільну суму», аби створити свою «подушку безпеки» та почніть це робити.


Якщо результат підрахунку та терміни реалізації цього плану вас не задовольняють, подумайте, які статті витрат ви можете скоротити (наприклад, витрати на розваги, подорожі, хобі тощо).


За досвідом, будь-яка родина може скоротити свої витрати на 10-20% без різкої зміни способу та рівня життя. Також подумайте, які можливості додаткового прибутку ви маєте (чи можна змінити роботу на більш високооплачувану, знайти додатковий підробіток, продати щось непотрібне). Зробіть усе можливе в вашій ситуації та заощаджуйте більше. Якщо ви докладете зусиль, приблизно за 2-5 років ви зможете накопичити суму, потрібну для народження дитини.