Особистий фінансовий план

Особистий фінансовий план

При побудові фінансового плану найчастіше виявляються такі проблеми особистого бюджету:

Ситуація 1. Неправильні пріоритети.

Сама типова ситуація – це коли людина хоче і те, і це, не віддаючи собі реальний звіт в тому, чи можливо фізично всього цього досягти. У такій ситуації пріоритети залишаються за дрібними радощами і задоволеннями. А ось великих цілей досягти не виходить.

Багато хто з нас хочуть «брати від життя все»:

 • і відпочивати 3 рази на рік,
 • і пенсію в 5000 доларів,
 • і дітям встигнути купити по квартирі,
 • і освіту дітям дати найкраще,
 • і шубу,
 • і машину,
 • і ремонт,
 • і … . продовжувати можна нескінченно.

Звичайно, коли мова йде про невелику покупку, то ми з легкістю можемо собі це дозволити. Зрештою, завжди можна взяти невеликий кредит, адже правда? Але за все доводиться рано чи пізно платити. Погодьтеся, гірко буде усвідомити, що численні нові шуби або машини позбавили ваших дітей освіти, а вас залишили без пенсії. Зараз нам здається: «Дурниця, все ще встигну виправити». Але досвід показує, що найчастіше життя розпоряджається інакше.

Фінансова стабільність сім’ї і зараз, і в майбутньому – ваш найголовніший життєвий пріоритет. З цим неможливо посперечатися. Але щоб «закрити» мета «фінансова незалежність», доведеться серйозно попрацювати над собою, адже набагато простіше витратити всі гроші на дрібниці, ніж навчитися їх зберігати на користь стратегічно важливого. Ми намагаємося прищепити своїм клієнтам таку звичку, як «накопичувальний автопілот». Чітке дотримання призначеного планом і досягнення серйозних цілей, зрештою, доставлять вам куди більш сильне задоволення!

Ситуація 2. Потрібно збільшити доходи.

Ще одна типова проблема, виявляється при аналізі фінансового плану, це недолік ресурсів для досягнення своїх основних цілей. Прожити від зарплати до зарплати можна, навіть можна дозволити собі дещо некрупное. Але як бути з такими важливими цілями, як майбутнє дітей?

При складанні фінансового плану виявляється, що у клієнта є довгострокові цілі:

 • свої житлові умови поліпшити,
 • сформувати пенсію,
 • дати дітям освіту.

Підрахувавши все це, ми вирахували деяку суму на місяць, яку треба відкладати. І тоді вимальовується інша проблема: треба всерйоз працювати над збільшенням доходів. Людина, чітко усвідомлює, що поточну ситуацію необхідно змінювати, готовий на рішучі дії. Він не пливе за течією в очікуванні отримання надбавки до зарплати. Людина знає ціну своїй праці і своєму часу, він зобов’язаний дати дітям освіту, він не хоче жити на жебрацьку пенсію, і тому має право заробляти стільки, скільки заслуговує для досягнення своїх основних цілей.

Як збільшити дохід? Хтось вирішує отримати додаткову освіту, хтось шукає додаткове джерело доходу, хтось знаходить партнерів для розвитку бізнесу. Найголовніше – це зрозуміти, скільки ж коштують ваші цілі на місяць. Ми знаємо відповідь на це питання, і регулярно купуємо свою мрію в розстрочку.

Ситуація 3. Плутанина в фінансах.

Люди плутаються у своїх фінансах. Будь-хто скаже вам: щоб досягти благополуччя, потрібно рахувати. Але так хочеться пустити все на самоплив, розплачуватися кредиткою, коли це зручно, змішати особисті гроші, і гроші бізнесу. Багато хто навіть однозначно не можуть відповісти на питання: ваші доходи більше витрат? При складанні фінансового плану, необхідно виявити всі заборгованості, подивитися на грошові притоки і відтоки. І вже маючи на руках вашу особисту карту, можна дивитися, як і що оптимізувати. Заборгованості за кредитами має сенс переглянути (можливо, взяти кредит під більш низький відсоток), боржникам нагадати про повернення боргу, а те, що давно збиралися купити, нарешті, занести в план і чітко йти до цього.

Хтось здивується і скаже, що це просто. Але спробуйте вести сімейний бюджет регулярно, і ви помітите, що порядок у фінансах сприяє збільшенню доходів. Вільні гроші відразу ж цілеспрямовано інвестуйте.

Напевно багатьом знайома така ситуація: пора оплачувати страховку, пора купувати гуму для машини, пора зробити якусь планову велику покупку. І хоч ви цілий рік про це знали, гроші починаєте шукати тільки тоді, коли грім грянув. Але ж можна було цілий рік готуватися до цієї купівлі, без стресів, без боргів, без вилучення коштів з обороту.

Консультанти компанії OVB AG допоможуть вам скласти чіткий і грамотний фінансовий план. Чому потрібно вдатися до допомоги фінансового консультанта? Професіонал врахує необхідні коефіцієнти при розрахунку плану (інфляцію, витрати), адже складання планів – ціла наука, на вивчення якої наші консультанти витратили чимало часу. До того ж, багато речей пізнаються з досвідом, а ваш план повинен бути максимально реалістичним, в іншому випадку ви не зможете йому слідувати.