Чим відрізняється український ринок лайфового страхування від європейського?

Чим відрізняється український ринок лайфового страхування від європейського?

Лайфове страхування це найбільш безпечний вид вкладень.

– Восени 2012 в Україні почалася пенсійна реформа. Тепер українцям доведеться працювати довше, а отримувати вони будуть менше. І така тенденція спостерігається по всій Європі. Не виключено, що нинішня молодь буде виходити на відпочинок в 65 або 70 років. Як у Європі вирішують цю проблему? – У Європі спостерігаються ті ж тенденції – там теж зростає пенсійний вік і відбувається зрівнювання пенсій. Але жителям ЄС простіше, вони вже давно роблять пенсійні накопичення самостійно. А в Україні ще жива ідеологія Радянського Союзу – подбай про свою державу, а держава подбає про тебе. І це не дивно, адже протягом майже цілого століття усередині створювався образ радянської людини, бажаного суспільству. Людини, що думає не про себе, а про державу, яке сподівається не на себе, а на державу. Прийшов час попрощатися з застарілими стереотипами мислення і адаптуватися під вимоги нової системи. Необхідно зрозуміти, що держава просто не в змозі подбати про своїх громадян і забезпечити їм гідну пенсію. (Адже навіть саме обіцянка «подбати» давала держава, яке ось вже більше 20 років взагалі не існує на карті світу.) Тому воно активно закликає подумати про себе і взяти відповідальність за своє майбутнє в свої руки. Саме для цього і потрібно страхування життя. Зараз існує безліч програм, які дозволяють людям робити внески протягом декількох десятків років і зібрати собі бажану суму. –

Наша компанія є частиною міжнародного концерну, який надає посередницькі послуги на ринку лайфового страхування.

Чим відрізняється український ринок від європейського?

– В Україні необхідно створювати і розвивати культуру особистих фінансових накопичень. У країнах Західної Європи, наприклад, особисті фінансові накопичення відносяться до числа сімейних традицій, що передаються з покоління в покоління. У формуванні фінансового майбутнього сім’ї беруть участь кілька поколінь – Відразу при народженні дитини рідні набувають накопичувальний страховий поліс, закладаючи таким чином фінансовий фундамент для новонародженого. Згодом дитина свідомо бере на себе відповідальність за те, якою «фінансовий дім» він особисто побудує на фундаменті, закладеному батьками. Та й батькам спокійніше спиться з усвідомленням того, що вони дали своєму чаду гідну «путівку в життя». Фінансове планування своєї сім’ї, безумовно, краще довірити професіоналам – фінансовим консультантам, які отримали відповідне навчання і розбирається в страхових продуктах. При виборі страхового продукту дуже важливий індивідуальний підхід до кожного окремого клієнта. Завдання фінансового консультанта і полягає в тому, щоб проаналізувати фінансову ситуацію клієнта, виявити його потреби і з усього різноманіття страхових продуктів запропонувати саме той, який повністю відповідає всім вимогам та очікуванням клієнта. Головне, щоб клієнт був задоволений своїм вибором.

ПРАКТИЧНІ ПИТАННЯ

– А з якого віку потрібно починати робити накопичення?

– Накопичувати треба починати чим раніше, тим краще. Комусь, може бути, здасться смішним, що молода людина думає про пенсію. Але чим раніше він почне робити внески, тим більше грошей накопичить. Адже в цьому випадку працює принцип накопичення «відсоток на відсоток». Візьмемо простий приклад: два клієнта, одному 30 років, другому – 45. Обидва хочуть накопичити до 60 років однакову суму. Здавалося б, досить друге платити в два рази більші внески, і в кінцевому рахунку вони вийдуть на одну суму. Але це не так. За рахунок накопичених відсотків 30-річному клієнтові потрібно буде робити річні внески в розмірі в 2,5-3 рази менше, ніж 45-літньому.

– Які суми рекомендується відкладати?

– У країнах Західної Європи рекомендується відкладати близько 10% від річного доходу. А взагалі розмір річної премії залежить від того, яку суму клієнт хоче одержати по закінченні терміну дії договору. Для цих розрахунків знову-таки потрібна допомога фінансового консультанта. Він не тільки допоможе клієнтові вибрати підходящий для нього продукт і визначити розмір річних премій, але й супроводжуватиме його впродовж усього терміну дії договору – все 10-25 років, залежно від того, на який період часу відкривається програма. Найголовніше – подбати про себе і своїх близьких і почати відкладати хоча б рекомендовані 10%. А в разі зміни своєї фінансової ситуації клієнт завжди зможе переглянути розмір річних внесків.

– А як же інфляція? Адже за 25 років вона з’їсть левову частку накопичень!

– По-перше, прибутковість по договорах страхування життя, як правило, повинна бути вище рівня інфляції в країні. Адже чим вище інфляція в країні, тим більш високі ставки прибутковості пропонують фінансові інститути. По-друге, в накопичувальних програмах страхування життя передбачена опція індексації страхових внесків з урахуванням рівня інфляції, з подальшою індексацією страхових сум за таким договором страхування. Наприклад, розмір щорічного внеску – 5000 грн., А річний рівень інфляції (і, відповідно, ставка індексації, встановлена ​​страховою компанією) склав 10%. Страхова компанія надає клієнтові право вибору – здійснити подальшу проплату без урахування інфляції у розмірі 5000 грн. або з урахуванням індексації, проплатив 5500 грн. Індексація за договором страхування є одним з найбільш ефективних методів для захисту грошей клієнтів від негативного впливу інфляції при довгостроковому інвестуванні.

ГАРАНТІЇ ВИПЛАТ

– Але при таких тривалих взаєминах клієнта і страхової компанії виникає питання: які гарантії того, що через 25 років компанія не збанкрутує? Багато хто думає: а може, краще я буду відкладати гроші в банк? – Інвестиція в страхові компанії – це один з найбільш консервативних і надійних способів вкладення грошових коштів. Страховики перебувають під постійним пильним контролем держави. Один раз на квартал, тобто 4 рази на рік, їх перевіряє Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України, в тому числі і на предмет надійності розміщення вкладів клієнтів, а також платоспроможності страховиків. При цьому держава забороняє робити спекулятивні вкладення. На відміну від банків, які ведуть бізнес на свій страх і ризик, страховикам дозволено розміщувати страхові резерви (тобто кошти клієнтів), використовуючи максимально збалансований, зважений і консервативний підхід. Зважена інвестиційна політика страхових компаній виправдовує себе, особливо під час економічної нестабільності. Відомо, що, починаючи з 2008 року, багато банків або були націоналізовані державою, або взагалі припинили своє існування, тоді як жодна з великих страхових компаній взагалі не постраждала. Задумайтесь тільки, скільки всього сталося в світі за 200 років! Зміна політичних режимів, економічні кризи, світові війни … При цьому компанії ні на день не припинили своєї діяльності і, найголовніше, незважаючи ні на що, виконували і продовжують виконувати всі свої зобов’язання перед численними клієнтами. Друга перевага страховиків перед банкірами – це захист клієнта, яка поширюється на весь період дії договору страхування життя. Наприклад, той же наш 30-річний клієнт уклав договір страхування на 20 років з щорічною премією в розмірі 5000 грн. і всього два роки робив внески, які склали 10 000 грн. Якщо в цей період часу він гине в результаті нещасного випадку, то протягом 30 днів після надання всіх необхідних документів страхова компанія виплачує вигодонабувачам, заявленим самим клієнтом, подвоєну гарантовану страхову суму в розмірі 200 000 грн. плюс сума негарантованої бонусу. Якщо ж такий клієнт вкладав гроші в банк, то виплата в розмірі накопиченої суми, тобто 10 000 грн., Була б проведена тільки через 6 місяців усім заявленим спадкоємцям за законом у рівних частках. У всьому світі саме лайфове страхування є вигідним і надійним видом довгострокового накопичення. Його переваги вже оцінили мільйони клієнтів.