9 правил поводження з грошима

9 правил поводження з грошима

Правило № 1. Цінуй себе. 

Прагни весь час підвищувати свої доходи. Говори собі, що стоїш більшого. Якщо твоя нинішня робота перестала задовольняти тебе у фінансовому плані, настройся на пошуки нової. Або знайди додатковий дохід.

Правило № 2. Не вкладай гроші в те, чого не розумієш.
Спочатку розберися, як це працює (бізнес, цінні папери, правочин). Адже навіть при успішному результаті справи ти можеш упустити частину прибутку. А вже що буде в разі невдачі, ти тим більше має собі уявляти.

Правило № 3. Не вір порожнім обіцянкам.
Ти повинен розуміти, що чим більшу суму грошей можна заробити, тим більше потрібно ризикувати. Причому ризик виправданий у тому випадку, якщо ти вкладаєш гроші в інвестиції, які в подальшому будуть приносити тобі дивіденди. Якщо ж ти витрачаєш гроші на щось, що тобі дохід приносити не буде, то ризикувати при цьому – немає ніякого сенсу.

Правило № 4. Вчися контролювати свої фінанси.
Більшість людей до кінця місяця не пам’ятають, куди витратили 30-50% свого доходу! Тому важливою складовою правильного поводження з грошима є контроль своїх доходів і витрат. Тобто ретельно записуй свої витрати і планований прибуток, і в кінці кожного місяця роби аналіз.

Правило № 5. Плануй особистий (сімейний) бюджет.
заздалегідь Враховуй, що під новий рік потрібно купити купу подарунків, в жовтні потрібно поставити зимову гуму, навесні потрібно відвідати зубного, а влітку з’їздити відпочити.

Правило № 6. Постійно відкладай частина зароблених грошей.
Проте можна і від накопичення грошей отримувати задоволення, адже чим більше часу проходить, тим більша сума відкладається. Таким чином, рахунок у банку зростає, і це не тільки гріє душу, але і додає упевненість в собі. Оптимально відкладати 10-20% свого щомісячного доходу, при цьому ти навіть не помітиш відсутності цих грошей. Так можна накопичити на великі покупки, подорож або просто мати постійно поповнюваний рахунок у банку, довірившись приказці «гроші до грошей притягуються»

Правило № 7. Не влазь в борги.
Намагайся не влазити в борги, особливо у великі. Ніколи не витрачай гроші, відкладені на життя, або ті ж самі 10%, в ​​цьому випадку ти ризикуєш залишитися взагалі ні з чим. Ніколи не інвестуй чужі гроші, якщо тобі нічим буде розплатитися в разі втрати цих грошей.

Правило № 8. Інвестуй гроші в себе.
Якщо хочеш бути успішним, необхідно постійно розвиватися. Відвідуй семінари та тренінги, поступай на курси підвищення кваліфікації. Чим дорожче ти стоїш, тим більшого заслуговуєш.

Правило № 9. Не женися за ідеалами.
Багато людей бажають мати нав’язані рекламою і глянцевими журналами величезні будинки, шикарні машини, яхти, посади генеральних директорів або володіти бізнесом. І постійна гонка за статусом не дозволяє їм бути щасливими вже зараз.