7 ознак хорошої страхової компанії

7 ознак хорошої страхової компанії

Страхування життя і здоров’я – тема ще нова для багатьох українців, але поступово набирає популярність. Чому? Приведи Господи, коли з вами може щось трапиться, – від банального розтягування до серйозних проблем – а заплатити за лікування буде нічим. Варіант ще гірше: ви залишаєте цю землю трохи раніше, ніж планували, а за сім’єю і улюбленими доглянути нікому. Перспективи лякаючі, проте, маючистраховку, можна не побоюватися великих витрат – за вас все платить страхова компанія.

Завдання стоїть одна: вибрати хорошу.

Що ж визначає хорошу страхову компанію?

1. Вік компанії. Чим довше страхова компанія працює на ринку, тим більше клієнтів вона встигла заіметь, більше проблем пережити і більше досвіду набратися. На українському і світовому ринках існують компанії, що працювали під час та Другої, та Першої (!) Світових воєн. Зрозуміло, такі компанії встигли напрацювати всі необхідні стратегії для порятунку ваших грошей в часи будь-яких катаклізмів – їм іварто довіряти.

2. Кількість клієнтів. Критерій, прямо пов’язаний з першим. Чим старше і надійніше компанія, тим більше у неї клієнтів; а значить, і грошей для інвестування і страхування більше. Розпитайте знайомих, чи не є вже хто-небудь клієнтом хорошою страхової компанії – і рекомендацію дасть, і з процесом оформлення допоможе.

3. Середньоринкові тарифи. Якщо страхова компанія хоче стягувати з вас менше, ніж всі інші на ринку, не поспішайте радіти – як правило, так чинять початківці компанії, що набирають аудиторію. В кращому випадку, тарифи зростуть і стануть ближче до середніх через деякий час, в гіршому – компанія працюватиме в збиток і розориться. Як би банально це не звучало, не варто економити на своєму здоров’я.

4. Ліцензія на роботу і аудиторський висновок. Не соромтеся бути наполегливими і запитати у страхової компанії копію свідоцтва на дозвіл страхової діяльності. Якщо він вам її не надали (що вже говорить багато про що) – зайдіть на сайт компанії і перевірте її там. Також, для заспокоєння можна подивитися аудиторський висновок – документ, хоч і надаваний неохоче, але для знаючих людей багато що пояснює.

5. Наявність перестраховки. Для забезпечення стовідсоткової фінансової безпеки і надійності вас і ваших грошей останнім часом активно почала застосовуватися практика перестрахування: компанія бере частину грошей і зобов’язань собі, частина ж віддає іншій компанії-партнеру. Як результат, навіть якщо компанія-страховик погорять, ви все одно будете застраховані.

6. Рейтинг надійності. Якщо самому вишукувати проблеми в компаніях нудно і важко, можна скористатися вже готовим рейтингом надійності страхових компаній. Він оновлюється щороку і враховує багато факторів, що забезпечує його релевантність і корисність.

7. Історія виплат. Як правило, на сайті кожної компанії або в «куточку споживача »можна знайти інформацію про історію виплат: скільки, коли, в яких випадках. Це дозволить вам представити картину вашого майбутнього, і зрозуміти, що чекати (або не чекати) в якому-небудь випадку. Остерігайтеся як зайво малих, так і надмірно великих виплат: перші свідчать про «жорсткості» компанії і можливих підводних каменях у вашій страховці, а другі говорять про невмілому бухгалтера та можливому скоро банкрутство.

Страхування – дійсно корисний і потрібний фінансовий інститут в наше час, що дозволяє не застрягти в боргах і не розоритися на оплаті лікування або похорону, підтримання сім’ї. Думати про те, що буде після вас і коли це «після» настане, звичайно, не хочеться, проте окрім вас цим займатися нікому. Ця інформація допоможе вам не помилитися у виборі страхової компанії; на що звернути увагу під час вибору страхової програми і як правильно застрахувати своє життя, можна дізнатися в моєму тренінгу. Наостанок додам, що страхову компанію визначають «дрібниці»: зовнішній вигляд і розташування офісу, компетентність персоналу, якість сервісу.