Диплом на смітник: 10 дивних факторів, які РЕАЛЬНО впливають на кар'єру.

Диплом на смітник: 10 дивних факторів, які РЕАЛЬНО впливають на кар'єру.

Хочете почути гірку правду? Часто величина нашого заробітку не пов’язана ні з освітою, ні за здібностями. Ага, серйозно. Ви можете мати докторський ступінь, вважатися ходячою вікіпедією … і отримувати вдвічі менше колеги-нездари просто тому, що ви нижче ростом і не ходите в «качалку».

Перерахуємо 10 казусних факторів, які прямо чи опосередковано впливають на вашу кар’єру і дохід.

Жінки, що вийшли заміж до 25 років, заробляють менше незаміжніх ровесниць.

У цьому впевнений соціолог Бред Вілкокс з Університету Вірджинії. Сучасні дівчата, стверджує він, віддають пріоритет кар’єрі, а в шлюб вступають, коли досягнуть фінансової незалежності. Дівчата, що вийшли заміж до 25 років, на думку Уїлкокса, менш амбітні і не схильні займатися самоосвітою.

З сильною статтю зворотна ситуація. Шлюбні узи дисциплінують чоловіка і змушують його серйозніше ставитися до кар’єри, щоб забезпечити сім’ю.

Навіть в «жіночих» професіях чоловікам платять на 2-7% більше, ніж жінкам.

Типовими жіночими професіями вважаються: продавець магазину одягу або парфумерії, бухгалтер, менеджер з туризму тощо.

Високі люди заробляють більше низькорослих.

Річний доход чоловіки з ростом 183 см на 950 доларів перевищує цей показник працівника з ростом 178 см. Так стверджує Ендрю Лі, економіст Австралійського національного університету.

Письменниця Аріану Коен спирається на інші факти. У своєму бестселері «Висока книга» вона пише, що кожні 2,5 см росту гарантують людині додаткові 789 доларів на рік.

Підтягнуті і стрункі заробляють на 6-10% більше тих, хто не займається спортом.

До такого висновку прийшли соціологи NLSY. Ймовірно, завсідники спортзалів здаються роботодавцю більш цілеспрямованими і енергійними працівниками. «Матрац» і люди, які нехтують спортом, навпаки, асоціюються з ледачими і неамбіційність співробітниками.

Нахаби і хами успішніше важливих скромників.

Чоловіки, готові заради кар’єри піти по головах, заробляють на 10 000 доларів на рік більше колег-скромників. «Офісні стерви» – на 2000 доларів. Причина все та ж: такі працівники здаються роботодавцю більш цілеспрямованими і тому цінними.
 
Екстраверти заробляють більше інтровертів.

Згадайте п’ятірку найпопулярніших хлопців і дівчат у вашому класі і п’ятірку «аутсайдерів». Перша група буде заробляти на 10% більше, ніж друга.

Жінки з модельною («нульовий») фігурою отримують на 15 572 долари на рік більше жінок із звичайною фігурою

Так вважають дослідники Університету Флориди. Цікаво, але те ж опитування серед чоловіків показав зовсім інші цифри: володарям невеликого живота платять більше, ніж відверто худорлявим співробітникам.

Ефектна зовнішність збільшує шанси на гідну зарплату.

Дослідники Єльського університету поділилися результатами цікавого спостереження. Виявляється, чоловіки з приємною зовнішністю заробляють на 9% більше своїх не надто привабливих колег. У жінок цифри трохи скромніші: всього 4%.

Роботодавці віддають перевагу блондинкам … і їхніх чоловіків.

Згідно з результатами анкетування доктора Джонсона з Університету технологій Квінсленд, блондинки заробляють на 7% більше, ніж брюнетки. Дані репрезентативні: в дослідженні брало участь 12 686 жінок різного віку, опитуваних в період з 1979 по 2006 рік.
Цікаво, що подружжя блондинок отримують на 6% більше, ніж чоловіки брюнеток, шатенок і рудих.

Жіночність – запорука успішної кар’єри.

Дами, які вміють красиво одягатися і ефектно шаркнуть ніжкою в підходящий момент, набагато частіше просуваються по службі, ніж нежіночною працівниці.

Як говорила знаменита Донателла Версаче:

«Демонстрація жіночності допоможе, а не нашкодить вашій кар’єрі. Одягатися як чоловік, напялівая брючний костюм, щоб здаватися більш представницьким … вісімдесяті показали нам, що це просто не працює».